Sale
BWF3616
Electric 16" Wall Fan
SGD 59.90SGD 69.90
Features
- Electric 16" wall fan.
- 3-speed control.
- Adjustable tilt angle.
- Smooth left-right oscillation.
- Local warranty: 12 months.
Technical Details
| Model | BWF3616 |
| Size | 16” |
| Supply Voltage | AC 220-240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Power | 50W |
| Safety Standard | Singapore Safety Mark (230449-24) |
| Packing List | 1 piece in 1 carton |
| Box Measurements (Cm) | 44.5 x 17.5 x 44.5 |
| Gross Weight (Kg) | 3.2 |
| EAN-13 Barcode | 8885001613129 |