New
BPF120G
Powerful Oscillating Air Circulator (Ground Series)
SGD 62.00
Features
-
3-speed control.
Anti-rust coating.
Strong wind power.
Durable ABS fan blade.
Steady and sturdy design.
100% full copper fan motor.
Smooth oscillation and tilting.
Technical Details
| Model | BPF120G |
| Size | 12” |
| Power | 50W |
| Supply Voltage | AC 220-240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Singapore Safety Mark | 190387-24 |
| Packing List (Pcs/Ctn) | 1 |
| Measurements (Cm) | 36.0 x 28.5 x 45.5 |
| Gross Weight (Kg) | 3.65 |
| Barcode (EAN13) | 8885001612443 |