New
BPF140G
Powerful Oscillating Air Circulator (Ground Series)
SGD 68.00
Features
-
3-speed control.
Anti-rust coating.
Strong wind power.
Durable ABS fan blade.
Steady and sturdy design.
100% full copper fan motor.
Smooth oscillation and tilting.
Technical Details
| Model | BPF140G |
| Size | 14” |
| Power | 70W |
| Supply Voltage | AC 220-240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Singapore Safety Mark | 190388-24 |
| Packing List (Pcs/Ctn) | 1 |
| Measurements (Cm) | 41.0 x 30.5 x 49.0 |
| Gross Weight (Kg) | 4.35 |
| Barcode (EAN13) | 8885001612450 |