Sale
BPF308S
12 Inches Electric 2-in-1 Power Fan
SGD 79.90SGD 99.00
Features
- 3-speed control.
- Strong wind power.
- Aluminum fan blade.
- 100% full copper fan motor.
- Smooth oscillation & tilting.
- Double ball bearing fan motor.
- Local warranty: 12 months.
- [BOX CONTAINS ONE COMPLETE SET WITH AN EXTRA SHORT POLE ONLY.]
Technical Details
| Model | BPF308S |
| Size | 12” |
| Supply Voltage | AC 220-240V |
| Frequency | 50Hz |
| Power | 45W |
| Safety Standard | Singapore Safety Mark (210675-24) |
| Packing List | 1 piece in 1 carton |
| Box Measurements (Cm) | 36.0 x 15.0 x 57.0 |
| Gross Weight (Kg) | 5.9 |
| EAN-13 Barcode | 8885001612948 |