Sale
BPF500G
20" Powerful Oscillating Air Circulator (Ground Series)
SGD 109.00SGD 129.00
Features
- 3-speed control.
- Smooth oscillation.
- Aluminum fan blade.
- Adjustable up & down design.
- Easy cleaning and maintenance.
- Powerful oscillating air circulator.
- Local warranty: 12 months.
Technical Details
| Model | BPF500G |
| Size | 20” |
| Power | 130W |
| Supply Voltage | AC 220-240V |
| Frequency | 50Hz |
| Singapore Safety Mark | 151806-12 |
| Packing List (Pcs/Ctn) | 1 |
| Measurements (Cm) | 57.0 x 30.0 x 62.0 |
| Gross Weight (Kg) | 7.1 |
| Barcode (EAN13) | 8885001610401 |