Sale
BPF450W
18" Powerful Oscillating Air Circulator (Wall Series)
SGD 119.00SGD 139.00
Features
- 3-speed control.
- Strong wind power.
- Aluminum fan blade.
- 100% full copper fan motor.
- Smooth oscillation and tilting.
- Double ball bearing fan motor.
- Local warranty: 12 months.
Technical Details
| Model | BPF450W |
| Size | 18” |
| Power | 90W |
| Supply Voltage | AC 220-240V |
| Frequency | 50Hz |
| Singapore Safety Mark | 151805-12 |
| Packing List (Pcs/Ctn) | 1 |
| Measurements (Cm) | 53.0 x 25.0 x 53.0 |
| Gross Weight (Kg) | 7.2 |
| Barcode (EAN13) | 8885001611668 |