Sale
BPF500S
20" Powerful Oscillating Air Circulator (Stand Series)
SGD 119.00SGD 139.00
Features
- 3-speed control.
- Smooth oscillation.
- Aluminum fan blade.
- Adjustable height design.
- Easy cleaning and maintenance.
- Powerful oscillating air circulator.
- Local warranty: 12 months.
Technical Details
| Model | BPF500S |
| Size | 20” |
| Power | 130W |
| Supply Voltage | AC 220-240V |
| Frequency | 50Hz |
| Singapore Safety Mark | 151807-12 |
| Packing List (Pcs/Ctn) | 1 |
| Measurements (Cm) | 82.0 x 16.0 x 58.0 |
| Gross Weight (Kg) | 11.7 |
| Barcode (EAN13) | 8885001611019 |